Skalní mlýn

Netradiční večer v Moravském krasu

Netradiční večer s noční návštěvou Punkevních jeskyní s nasvícenou propastí Macocha, plavbou na ponorné říčce Punkvě a výletem lanovkou na vrchol propasti.

dodavatel splňuje podmínky systému garance kvality služeb B.E.W.

POPIS PROGRAMU

Po večeři v hotelu Skalní mlýn hosté odjedou ekologickým vláčkem do Punkevních jeskyní. Následuje prohlídka Punkevní jeskyně a propasti Macocha. U Zrcadlového jezírka je podávána moravská domácí slivovice pro zahřátí. Zde také je možnost na přání uspořádat krátké hudební nebo pěvecké vystoupení a vychutnat si nenapodobitelnou akustiku jeskynního dómu. Poté mají hosté výjimečnou možnost spatřit osvětlenou propast Macochu z jejího dna. Prohlídka pak pokračuje plavbou na loďkách po hladině podzemní říčky Punkvy. Následuje cesta lanovkou na horní můstek propasti Macocha. Odtud se hostům naskytne další úchvatný noční pohled do nasvícené propasti. Jedinečnost programu spočívá v možnosti večerní návštěvy Macochy s jejím nasvícením. Veřejnosti je tento pohled nedostupný, protože z důvodu ochrany přírody jsou veřejné prohlídky umožněny jen za denního světla. Důvodem jsou kolonie netopýrů, které jeskyně stále obývají.

Celková délka programu se pohybuje podle počtu osob a konkrétního scénáře od 2,5 do 3,5 hodin. Program lze realizovat samostatně nebo jako součást firemní akce v nedalekém hotelu a půldenní návštěvou veřejně nepřístupných jeskyní nebo návštěvou chovné stanice pstruhů na říčce Punkvě. Večer lze příjemně zakončit na hotelu posezením v nočním baru při doprovodu piána nebo ochutnávkou moravských vín.

LOKALITA

Moravský kras, ležící v Jihomoravském kraji severně od Brna, patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pouze 4 jsou přístupné veřejnosti. Punkevní jeskyně jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice - Amatérské jeskyně, jejichž délka zatím objevených chodeb je přes 30 kilometrů. Součástí prohlídky je i plavba na podzemní říčce Punkvě a prohlídka dna propasti Macocha. Macocha je více než 138 metrů hluboká a je největší propastí svého druhu v České republice a i ve střední Evropě. Horní část propasti je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů.

AKP marketing, s.r.o.
Mařinková 192
250 84 Květnice
Česká republika